پنج شنبه , فروردین ۲ ۱۳۹۷
خانه / آلبوم معرفی آثار کودکانه / بازی خانه های رنگی مهرسا

بازی خانه های رنگی مهرسا

ایده امروز ما یک بازی به روش مونته سوری است که پر از رنگ است و تحرک. حزیات بازی خانه های رنگی را ادامه مطالعه بفرمایید و از بازی آن همراه فرزندتان لذت ببرید. این ایده یک بازی مناسب برای جمع های دوستانه کودکان و ایده خوب برای بازی در مهد های کودک است. این ایده خلاقانه را خانم نیازی مامان مهرسا جان برای گروه کودک و بازی ارسال کرده اند.

بازی خانه های رنگی

توضیحات مامان مهرسا:

خانه های رنگی از جنس نمد هستن و الگو ها با در بطری های رنگی درست میشوند. از الگوی دو تایی شروع کرده و دو در بطری مثلا صورتی و سبز را در مقابل کودک گذاشته ، از او میخواهیم ان را به خاطر بسپارد سپس انها را برداشته و از کودک میخواهیم رنگ ها را به یاد اورده و روی خانه هایی با همان ترکیب رنگ بپرد. سپس یکی یکی به درها اضافه کرده  و بازی به همین ترتیب ادامه پیدا میکند.

از دو سالگی میتوان این بازی را با الگوی کم مثلا دو در بطری اغاز کرد  و کم کم با بزرگتر شدن به تعداد انها افزود. از کودک سه ساله انتظار میرود حداقل الگوها پنج تایی را به خاطر بسپارد.

هدف از این بازی، تقویت حافظه کوتاه مدت، افزایش توجه و تمرکز، تقویت الگویابی و هوش ریاضی ، تقویت روحیه حل مسئله،  تقویت مهارت های حرکتی درشت است.

ایده امروز ما یک بازی به روش مونته سوری است که پر از رنگ است و تحرک. حزیات بازی خانه های رنگی را ادامه مطالعه بفرمایید و از بازی آن همراه فرزندتان لذت ببرید. این ایده یک بازی مناسب برای جمع های دوستانه کودکان و ایده خوب برای بازی در مهد های کودک است. این ایده خلاقانه را خانم نیازی مامان مهرسا جان برای گروه کودک و بازی ارسال کرده اند. توضیحات مامان مهرسا: خانه های رنگی از جنس نمد هستن و الگو ها با در بطری های رنگی درست میشوند. از الگوی دو تایی شروع کرده و دو در بطری مثلا صورتی و سبز را در مقابل کودک گذاشته ، از او میخواهیم ان را به خاطر بسپارد سپس انها را برداشته و از کودک میخواهیم رنگ ها را به یاد اورده و روی خانه هایی با همان ترکیب رنگ بپرد. سپس یکی یکی به درها اضافه کرده  و بازی به همین ترتیب ادامه پیدا میکند. از دو سالگی میتوان این بازی را با الگوی کم مثلا دو در بطری اغاز کرد  و کم کم با بزرگتر شدن به تعداد انها افزود. از کودک سه ساله انتظار میرود حداقل الگوها پنج تایی را به خاطر بسپارد. هدف از این بازی، تقویت حافظه کوتاه مدت، افزایش توجه و تمرکز، تقویت الگویابی و هوش ریاضی ، تقویت روحیه حل مسئله،  تقویت مهارت های حرکتی درشت است.

امتیاز کاربران: ۲٫۴۱ ( ۸ رای)
۰ bigtheme

همچنین ببینید

رنگ آمیزی بهاری

رنگ امیزی بهاری برای کودکان

رنگ آمیزی یکی از فعالیت های محبوب کودکان است و البته فعالیتی بسیار سودمند در ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده + 2 =