دوشنبه , اردیبهشت ۳ ۱۳۹۷
خانه / اموزش / بازی حسی با ژله

بازی حسی با ژله

کثیف کاری در بازی بخشی از فرآیند خلاقانه ی بازیهاست که کودکان از آن فرایند می آموزند و باعث رشد انها می شود. کودکان وقتی خلاق خواهند شد که مواد و وسایل را به روشهای جدید استفاده کنند، از ترکیب مواد و وسایل قبلی برای ساخت و ایجاد موارد جدید استفاده کنند، و بازیهایی که ظاهرا کثیف کاری دارند کودکان را قادر به انجام همه این کارها میکنند. در این پست کودک و بازی میخواهد بر این نکته تاکید کند که بازی باید بر پایه کشف فعالانه ی مواد و خواص انها باشد.
بازی حسی با ژله
بازی مناسب برای سن ۶ – ۲۴ ماهگی

انچه برای این بازی نیاز داریم:
مقداری ژله
طروف و قاشق
لباس مناسب
نکته : با توجه به اینکه پودر ژله برای کودکان به دلیل داشتن مواد رنگی، شکر و اسانس بی ضرر نیست می توانید برای درست کردن ژله از پودر ژلاتین و آب میوه های طبیعی و خانگی استفاده نمایید . در اینصورت شکر را نیز تا جاییکه امکان دارد حذف کنید.

 

اجازه دهید کودک به هر روشی که دوست دارد با مواد جدید اشنا شود. حس کند، لمس کند، فشار دهد، کمی بچشد، با تمام وجود به کشف انچه در بازی برایش قرار داده اید بپردازد. در نهایت پس از بازی شاد و مفرح کودک شما با یک حمام تمیز می شود.

بازی حسی با ژله
کودکان به مجموعه ای از بازیهای مختلف نیاز دارند، بازیهای حسی نیز یکی از مهمترین بازیهای مورد نیاز کودک هستند که ممکن است زیاد تمیز و بی دردسر نباشند.

همچنین ببینید

بازی شکستن تخم مرغ ها

بازی شکستن تخم مرغ ها

بازی امروز، یک بازی حسی است ککه می توان گروهی انجام داد. اییده این بازی ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 1 =