خانه / اموزش / بازی حالا چه جوری راه برم؟

بازی حالا چه جوری راه برم؟یک بازی جذاب برای بچه ها راه رفتن حیوانات مخلف است. می توان راه رفتن هر حیوانی را شبیه سازی کرده و حتی زمان انجام آن، صدای حیوان را تقلید نمود. مانند حرکت مارها(خزیدن)، پرندگان(مرغی)، کانگرویی(جهیدن)، حشرات(سوسکی یا عنکبوتی)، قورباغه(پرش)، گوسفند و سایر چهار پایان(۴دست وپایی).
Picture3
این بازی سبب تقویبت هماهنگی دست و پا، با انجام حرکات گوناگون می شود و دقت و توجه کودک را به محیط اطراف افزایش می دهد. به این طریق، کودک سعی در یافتن چگونگی حرکت حیوانات مختلف و درک تفاوت ها و شباهات های آن ها می نماید تا راهی برای شبیه سازی آن بیابد. دیگر اینکه با دقت بیشتری به صدای آن ها گوش می دهد تا بتواند آن را تقلید کند و به این ترتیب علاوه بر توانایی های حرکتی و تقویت ماهیچه های بزرگ، مهارت های شنیداری اون نیز تقویت می گردد. البته در این میان می توان اطلاعاتی نیز در پیرامون آن حیوان(پوشش بدن، غذا، محل زندگی و …) در اختیار کودک قرار داد.
این بازی، می تواند به بازی محبوب کودکتان تبدیل شود و لحظه هایی شادی را در خانه برای شما به ارمغان آورد.این بازی را می توان در جمع دوستان کودکان مطرح نموده و با نظرات خلاقانه آنها، ساعات خوشی از در کنار هم بودن برایشان رغم زد.
فیلم بازی شادی جون ۳ساله در کانال آپارات ” لحظات شاد مادری” بارگزاری شده است، می توانید برای گرفتن ایده های بیشتر مشاهده بفرمایید.

همچنین ببینید

رنگ آمیزی بهاری

رنگ امیزی بهاری برای کودکان

رنگ آمیزی یکی از فعالیت های محبوب کودکان است و البته فعالیتی بسیار سودمند در ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 + 12 =