دوشنبه , اردیبهشت ۳ ۱۳۹۷
خانه / بازی ها / بازی جورچین دست ساز آرین

بازی جورچین دست ساز آرین

بازی جورچین، یک بازی مناسب برای تقویت قدرت تفکر و تصمیم گیری و انتخاب درست در کودکان است. جورچین های متنوعی در اسباب بازی فروشی ها وجود دارد اما تعداد متنوع تری از این جورچین ها را با وسایل ساده ای در منزل تهیه کرد و این بازی را برای کودکتان تدارک ببینید.

مامان آرین، یا قدری نقاشی روی کارتن با خلاقیت، دو جورچین ساده و زیبا را برای فرزندش تهیه نموده است.

چگونگی تهیه این جورچین و روش بازی را توضیحات مامان آرین جان مطالعه بفرمایید:

جورچین اول:

روی یک کاغذ یه جدول میکشیم . ستون چپ اشکال هندسی قرار میگرن که به سه قسمت (کمتر یا بیشتر هم میشه، مناسب با سن کودک میشه سخت و آسانش کرد)تقسیم میکنیم. بالای ستون های بعدی سه تا رنگ مشخص میکنیم. بعد با توجه به تعداد ستون ها از اشکال هندسی که روی کاغذ کشیدیم جدا میکشیم و برش میزنیم و هرکدام را مثل رنگ های مشخص شده هر ستون رنگ میکنیم. کودک باید هر شکل هندسی که برمیدارد باتوجه به رنگ و شکل در جای مشخص قرار دهد.

بازی جورچین دست ساز آرین

جورچین دوم:

روی یک کارتن طرح رو می کشیم و دو تا ازش برش میرنیم. بعد شکل های مورد نظر رو نصف شو روی کارتن زیری و نصف دیگه رو روی کارتن بالا میکشیم. وبعد بایک سوزن ته گرد یا سیم بهم ثابت میکنیم. تا صفحه رویی بچرخه. البته هردو تا صفحه قابل چرخش هستند.

بازی جورچین دست ساز آرین

بازی جورچین، یک بازی مناسب برای تقویت قدرت تفکر و تصمیم گیری و انتخاب درست در کودکان است. جورچین های متنوعی در اسباب بازی فروشی ها وجود دارد اما تعداد متنوع تری از این جورچین ها را با وسایل ساده ای در منزل تهیه کرد و این بازی را برای کودکتان تدارک ببینید. مامان آرین، یا قدری نقاشی روی کارتن با خلاقیت، دو جورچین ساده و زیبا را برای فرزندش تهیه نموده است. چگونگی تهیه این جورچین و روش بازی را توضیحات مامان آرین جان مطالعه بفرمایید: جورچین اول: روی یک کاغذ یه جدول میکشیم . ستون چپ اشکال هندسی قرار میگرن که به سه قسمت (کمتر یا بیشتر هم میشه، مناسب با سن کودک میشه سخت و آسانش کرد)تقسیم میکنیم. بالای ستون های بعدی سه تا رنگ مشخص میکنیم. بعد با توجه به تعداد ستون ها از اشکال هندسی که روی کاغذ کشیدیم جدا میکشیم و برش میزنیم و هرکدام را مثل رنگ های مشخص شده هر ستون رنگ میکنیم. کودک باید هر شکل هندسی که برمیدارد باتوجه به رنگ و شکل در جای مشخص قرار دهد. جورچین دوم: روی یک کارتن طرح رو می کشیم و دو تا ازش برش میرنیم. بعد شکل های مورد نظر رو نصف شو روی کارتن زیری و نصف دیگه رو روی کارتن بالا میکشیم. وبعد بایک سوزن ته گرد یا سیم بهم ثابت میکنیم. تا صفحه رویی بچرخه. البته هردو تا صفحه قابل چرخش هستند.

امتیاز کاربران: ۴٫۰۳ ( ۱۵ رای)
۰ bigtheme

همچنین ببینید

رنگ آمیزی بهاری

رنگ امیزی بهاری برای کودکان

رنگ آمیزی یکی از فعالیت های محبوب کودکان است و البته فعالیتی بسیار سودمند در ...

یک دیدگاه

  1. فوق العاده اید…
    من نظر شخصیم اینه که بچه ها از این اسباب بازیهای ساده و در عین حال سرگرم کننده که ماوقت میذاریم و براشون درست میکنیم لذت بیشتری میبرند تا اسباب بازیهای مدرن. گران و…
    چون باعشق ساخته میشوند وبچه ها متوجه علاقه وتوجه وصرف وقت والدین برای انها میشوند

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده − 13 =