دوشنبه , اردیبهشت ۳ ۱۳۹۷
خانه / آلبوم معرفی آثار کودکانه / بازی بنیامین برای آموزش مفاهیم توصیفی ریاضی

بازی بنیامین برای آموزش مفاهیم توصیفی ریاضی

عموما برای آموزش مفاهیم کوتاهی و بلندی، پهنی و نازکی و سایر صفات توصیفی از این دست، از کاربرگ های گوناگون استفاده می شود. اما راه بهتر اموزش این مفاهیم به صورت بازی است که این کاری است مامان بنیامین، با طراحی یک سازه خمیری این سازه را برای فرزند دلبندش ساخته تا بنامین جان بتواند با ساختن این جورچین، با این مفاهیم به صورت عملی آشنا شود.

توضیحات مامان بنیامین پیرامون چگونگی ساختن ابزار بازی را مطالعه بفرمایید:

اماده سازی میله های بازی:

کوتاه بلند و نازک کلفت لوله ایی(بالای صفحه) با نی  درست شدن که دورشون کاغذ پیچیدم. سطوح نازک کلفت(پایین سمت چپ) مقوایی هستند.و باریک و پهن از آبسلانگ درست شدن واسه پهن چندتا کنار هم چسب زدم.

بازی بنیامین برای آموزش مفاهیم توصیفی ریاضی

اماده سازی صفحه بازی:

روی یک مقواسطح مقطع شکل ها رو بکشید و برش بدید. واسه تمیزی کار من با نوار چسب کاغذی سطح مقوا رو پوشوندم. با خمیر نمکی به اندازه این مربع درست کنید و زیرش قرار بدید.

بازی بنیامین برای آموزش مفاهیم توصیفی ریاضی

 

یکی یکی شکل ها رو روی خمیر فشار بدید تا به اندازه خودشون حفره ایجاد کنه . اطراف مربع که خمیر زده بیرون با چاقو صاف کنید. شکلها رو در بیارید جلوی آفتاب بذارید خشک بشه.

بازی بنیامین برای آموزش مفاهیم توصیفی ریاضی

حال نوبت بنیامین بود که با این وسیله بازی کند و به تدریج مفاهیم توصیفی را دریابد.

نکته قابل توجه در این بازی، قابلیت انجام چند باره آن است تا اینکه بالاخره کودک شما بدون اشتباه آن را انجام دهد و حتی پس از ان می تواند با این ابزار، شکل های خلاقانه دیگری بسازد و به گونه ای، از این مفاهیم توصیفی در بازی بهره برد.

بازی بنیامین برای آموزش مفاهیم توصیفی ریاضی

عموما برای آموزش مفاهیم کوتاهی و بلندی، پهنی و نازکی و سایر صفات توصیفی از این دست، از کاربرگ های گوناگون استفاده می شود. اما راه بهتر اموزش این مفاهیم به صورت بازی است که این کاری است مامان بنیامین، با طراحی یک سازه خمیری این سازه را برای فرزند دلبندش ساخته تا بنامین جان بتواند با ساختن این جورچین، با این مفاهیم به صورت عملی آشنا شود. توضیحات مامان بنیامین پیرامون چگونگی ساختن ابزار بازی را مطالعه بفرمایید: اماده سازی میله های بازی: کوتاه بلند و نازک کلفت لوله ایی(بالای صفحه) با نی  درست شدن که دورشون کاغذ پیچیدم. سطوح نازک کلفت(پایین سمت چپ) مقوایی هستند.و باریک و پهن از آبسلانگ درست شدن واسه پهن چندتا کنار هم چسب زدم. اماده سازی صفحه بازی: روی یک مقواسطح مقطع شکل ها رو بکشید و برش بدید. واسه تمیزی کار من با نوار چسب کاغذی سطح مقوا رو پوشوندم. با خمیر نمکی به اندازه این مربع درست کنید و زیرش قرار بدید.   یکی یکی شکل ها رو روی خمیر فشار بدید تا به اندازه خودشون حفره ایجاد کنه . اطراف مربع که خمیر زده بیرون با چاقو صاف کنید. شکلها رو در بیارید جلوی آفتاب بذارید خشک بشه. حال نوبت بنیامین بود که با این وسیله بازی کند و به تدریج مفاهیم توصیفی را دریابد. نکته قابل توجه در این بازی، قابلیت انجام چند باره آن است تا اینکه بالاخره کودک شما بدون اشتباه آن را انجام دهد و حتی پس از ان می تواند با این ابزار، شکل های خلاقانه دیگری بسازد و به گونه ای، از این مفاهیم توصیفی در بازی بهره برد.

امتیاز کاربران: ۲٫۵۵ ( ۳ رای)
۰ bigtheme

همچنین ببینید

رنگ آمیزی بهاری

رنگ امیزی بهاری برای کودکان

رنگ آمیزی یکی از فعالیت های محبوب کودکان است و البته فعالیتی بسیار سودمند در ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 + نه =