دوشنبه , اردیبهشت ۳ ۱۳۹۷
خانه / اموزش / بازی با کوسن و بالش

بازی با کوسن و بالش

بازی های پریدنی

آیا بالش فقط خوابیدن است؟ یک استفاده دیگر آن برای بازی است. حصارهای ذهنی را بشکنید و از خودتان در زمینه بازی ابتکار به خرج دهید ما در این جا فقط مثال می زنیم چون ما به عنوان بزرگسال فکر می کنیم که رختخواب فقط برای خوابیدن است اما کودک بیش از چند نوع استفاده برای آن تعریف می کند. پریدن روی تشک، تخته پرش، مبل و هر وسیله بیخطر در خانه یا پارک به تقویت ماهیچه های کودک کمک می کند. مادر و پدر وقتی با کودک همراه می شوند و با او بازی می کنند به او می فهمانند که دوستش دارند و کودک این حس را بخوبی درک می کند.

بازی با کوسن و بالش
بازی با کوسن و بالش

این بازی برای گروههای سنی مختلف جذابیت دارد حتی کودکان بزرگتر بیشتر دوست دارند با بالش و کوسن بازی کنند. اما برای رشد ماهیچه ها ، حرکت های درشت و مهارتهای حرکتی_تعادلی از یک سالگی (یا نه ماهگی نسبت به توانایی کودک در راه رفتن) میتوانید از این بازی استفاده کنید.

بالش و کوسن ها را پشت سر هم قرار بدهید بطوریکه کودک بتواند روی اونها راه برود-بدود- بپرد- و چهاردست و پا حرکت کند، در مراحل مختلف نسبت به سن و توانایی کودک میتوانید بازی را سخت تر کنید، کودک با راه رفتن از روی کوسن ها باید بتواند تعادلش را حفظ کند و از روی بالش ها نیفتد ، مسیر را کامل کند، مطمىن باشید زمانیکه که بازی را شروع کردید خلاقیت شما و کودکتان بازی را پرهیجان میکند، مسیر میتواند به مسیر سنگهای روی رودخانه تشبیه شود و با حرکت روی سنگ ها کودک نباید داخل اب بیفتد، وقتی کودک از روی آن ها کی پرد ، به بازی شور و هیجان بدهید و به او بگویید اگر زمین بیفتد خیس می شود. خودتان هم حتما همراهیش کنید.
نکته؛ اگر کف اتاق به اندازه کافی برای کودک دلبندتان نرم نیست حتما ابتدا با یک پتوی نرم و ضخیم کف اتاق را بپوشانید تا اسیبی به او نرسد.

همچنین ببینید

رنگ آمیزی بهاری

رنگ امیزی بهاری برای کودکان

رنگ آمیزی یکی از فعالیت های محبوب کودکان است و البته فعالیتی بسیار سودمند در ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + ده =