خانه / اموزش / بازی با کاموا

بازی با کاموا

 

یکی از بازیهای مورد علاقه گروه سنی ۲ تا ۴ سال با هدف تقویت مهارتهای ظریف، بازی با کاموا است. رد کردن کاموا از سوراخ کوچک مهره ها حرکات ظریف، ماهیچه های دست، تمرکز و دقت کودک را تقویت می کند.این بازی حتی برای کودکان بزرگتر نیز جذاب است. یکی از مهمترین نکات بازی با کاموا ( یا هر رشته ای که به جای ان استفاده شود مثل بند کفش) ان چیزی است که کودک کاموا را از ان عبور می دهد. می توان این بازی را به روشهای متفاوت انجام داد و هر بار وسایل متفاوتی را جایگزین کرد تا بر سختی بازی افزوده یا کاسته شود. در این بازی بدلیل راحتی بیشتر برای کودکان از نی نوشیدنی استفاده شده است.

بازی با هدف تقویت مهارتهای ظریف
بازی با هدف تقویت مهارتهای ظریف

وسایل مورد نیاز:

کاموا / بند کفش / رشته های ابریشمی ضخیم / …

برشهای نی نوشابه / مهره های رنگی / مرواریدهای مختلف / پاستا / …

بازی با هدف تقویت مهارتهای ظریف
بازی با هدف تقویت مهارتهای ظریف

روش بازی:

برشهای نی های رنگی را در ظرفهای جداگانه قرار دهید. این بازی تمرکز بسیار زیادی می طلبد زیرا بایستی کودک با یک دست برش نی، با دست دیگر کاموا را گرفته و از داخل سوراخ نی رد کند. در ابتدا اگر کودک برای این بازی مشکل دارد شما کاموا را نگه دارید تا کودک نی را عبور دهد. سپس برعکس عمل کنید، از کودک بخواهید کاموا را نگه دارد و شما نی را عبور دهید. این کار را ادامه دهید تا کودک این مهارت را فرا گیرد.

 

به تجربه خواهید فهمید با این بازی راهی مناسب  برای آرام کردن کودکان است. پس از اتمام کار کودک با گره زده کاموا گردن بندی زیبا اماده کرده است.

بازی با هدف تقویت مهارتهای ظریف
بازی با هدف تقویت مهارتهای ظریف

 

برای کودکان کوچکتر می توان از بند کفش که سرهای محکم و پرس شده ای دارند استفاده کرد تا راحت تر بتوانند انرا از سوراخ رد نمایند و به جای مهره ها از میان وعده های حلقه ای شکل استفاده شود. ( البته میان وعده مغذی نه پفک تا کودک در هنگام بازی از انها بخورد)

همچنین ببینید

رنگ آمیزی بهاری

رنگ امیزی بهاری برای کودکان

رنگ آمیزی یکی از فعالیت های محبوب کودکان است و البته فعالیتی بسیار سودمند در ...

۲ دیدگاه

  1. واقعا فوق العادست.باکمترین هزینه بهترین بازی رو بابچه هامون انجام میدیم.من حتمابعدازانجام بعضی بازی ها براتون عکسشو میذارم.درضمن خوبه مادرها بامیوه هااشکال مختلف ورنگارنگ بسازن این برای بچه هایی که میوه دوست ندارن مثل یک معجزست.متشکرم

    • نظر لطفته دوست گلم. ایشالا بخش های جدید که راه اندازی شد میتونیم عکس بازی بچه ها را هم داشته باشیم. حتی نظرات با ارزش دوستان خوبی مثل شما در مورد خوراکی ها و مطالب دیگه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش + 3 =