خانه / اموزش / بازی با سایه ها

بازی با سایه ها

اگر به گذشته ها و شبهای طولانی زمستان برگردیم خاطرات خاموشی ، قطعی برق و بازی با سایه ها را بیاد خواهیم آورد. سایه هایی که برای ما شادی و نشاط بازی را بهمراه داشتند.

با وجودی که سایه ها ظاهری ساده و بدون رنگ دارند و جزییات در آنها نقش ندارد می توانند بصورت ناخودآگاه ذهن کودک را به سمت کلیات سوق دهند. با رشد کودک ذهن او از جزییات به سمت کلیات سوق داده می شود و تصویر کلی از اشیا و پیرامون خود را ثبت میکند. این تصاویر کلی در طول زندگی بر اساس مواردی که اتفاق می افتد از ضمیر ناخودآگاه به کمک انسان می آید.

بازی با سایه ها - کودک و بازی

بازی با سایه ها کودکان را با شکل کلی اشیا و حیوانات اشنا می کند و انها می تواند محیط را به شکل ساده تری ببینند. با این بازی کودک با سایه های مختلف آشنا می شود و اگر در هنگام شب با سایه ای مواجه شد تشخیص می دهد سایه ی چه چیزی می تواند باشد و با این آگاهی ترس از سایه ها در شب از میان میرود.

در این بازی نیز می توانیم از کودک بخواهیم برای افراد خانواده نمایش اجرا کند و حس اعتماد به نفس برای ارائه در جمع را در کودک تقویت نماییم. افراد خانواده نیز می توانند زمان شادی را در کنار یکدیگر سپری نمایند.

روش ساخت بازی در تصاویر زیر آموزش داده شده است.

همچنین ببینید

رنگ آمیزی بهاری

رنگ امیزی بهاری برای کودکان

رنگ آمیزی یکی از فعالیت های محبوب کودکان است و البته فعالیتی بسیار سودمند در ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 + 14 =