خانه / بازی ها / بازی با خاک های ژله ای، مهره های آب

بازی با خاک های ژله ای، مهره های آب

در ادامه بازی های تابستانی(سوپ طبیعت و شربت گلهای بهاری)، این بار یک بازی حسی را به شما معرفی میکنیم که نیاز به امکانات ویژه ای ندارد اما می تواند برای کودک نوپای شما بسیار لذتبخش باشد.
احتمالا خاک های ژله ای را دیده اید. دانه های بسیار ریزی که در بسته بندی های کوچک در گل فروشی ها، عطاری ها و حتی خرازی ها به فروش می‌رسد و رنگ های گوناگونی دارد.

33

یک بسته از آنها را تهیه کنید، در یک کیسه پلاستیکی زیپ دار به همراه مقداری اب بریزید، مشاهده خواهید کرد که پس از مدتی دانه درشت شده و به شکل دانه های رنگارنگ تیله در میاید.
مشاهده این پدیده و حتی انتظار کودک شما برای بزرگ شدن این دانه های کوچک می تواند یه مشاهده علمی و تمرین عملی صبر باشد تا نتیجه مطلوب حاصل گردد.
معرفی بازی:
۱) گوی ها را در کاسه ابی بربزید به گونه ای شناور باشند، حال نوبت بازی است. این تیله های ژله ای بسیار سبک و پر تحرک هستند و کودک شما با حرکت ددن، فشردن و پرت کردن انها، تجربه های حسی جالبی خواهد داشت.

بازی با خاک های ژله ای، مهره های آب
۲) این گوی ها را به دست کودکتان بدهید تا فشار دهد، او با تجربه فشردن با نیروی متفاوت، در میابد چطور انها را بترکاند و از دیدن این صحنه غرق لذت شود.
۳) مقداری از این تیله های ژله ای را روی زمین بریزید تا کودک شما روی آنها قدم بزند و این تجربه حسی متفاوت را با کف پاهایش نیز تجربه کند.

بازی با خاک های ژله ای، مهره های آب
توجه؛
اگر کودک شما به تازگی راه می رود، مراقب برهم خوردن تعادلش باشید تا اسیبی نبیند.
این گوی ها قابل خوردن نیست، پس مراقب باشید کودکتان به دهان نگذارد.

مطلب جالب توجه در مورد این تیله های ژله ای، این است که بارها و بارها می توانید از آنها استفاده کنید. تنها کافی ست پس از پایان بازی آنها را در یک کیسه پلاستیکی زیپ دار قرار دهید. پس از زمان کوتاهی به اندازه پیشین خود در می آید. اما در فضای آزاد رها نکنید زیرا شفافیت و زیبایی خود را از دست می دهد. در بازی بعدی با چند دقیقه قرار گرفتن خاک ها در آب، دوباره تیله های ژله ای اماده بازی است.

بازی با خاک های ژله ای، مهره های آب

 

همچنین ببینید

بازی شکستن تخم مرغ ها

بازی شکستن تخم مرغ ها

بازی امروز، یک بازی حسی است ککه می توان گروهی انجام داد. اییده این بازی ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × پنج =