دوشنبه , اردیبهشت ۳ ۱۳۹۷
خانه / اموزش / اعداد و ریاضی / بازی آموزش الفبا با اسپری آتش نشانی

بازی آموزش الفبا با اسپری آتش نشانی

روز آتش نشانی مقارن با هفته اول مهر است. پس مناسب دیدیم تا ایده ای برای آموزش الفبا با اسری آتش نشانی را به شما معرفی کنیم که مناسب حال و هوای این روز ها است.

بازی آموزش الفبا با اسپری آتش نشانی

 

تنها وسایل مورد نیاز کارت با رنک های روشن، اسپری آب، لباس فرم اتش نشان.

اگر چنین لباسی ندارید می توانید با چسباندن چند نوار رنگی به یک لباس قرمز فرزندتان آن را شبیه لباس های آتشنان ها کتنید و با کاغذ قرمز یک کلاه آتش نشان نیز بسازید.

بازی الفبا یک فعالیت مناسب برای کودکان پیش دبستانی است. شما نیز امتحان کنید. امیدواریم که کودک شما نیز از این بازی لذت ببرد.

مقدمات:

کارتهای رنگی روش با رنگ ها زرد و نارنجی و قرمز را به شکل شعله های کوچک آتش برش دهید.‌( پیشنهاد ما این است که اجازه دهید خود کودک این شکل ها را کشیده و برش دهد و یا شما طرحی اولیه رسم کنید تا او تکمیل و قیچی کند.)

سپس روی هر یک از آنها ، الفبا را یاداشت کنید. این بازی را برای آموزش حروف انگلیسی یا اعداد نیز می توانید انجام دهید. حال تمامی کارت ها را به صورت پراکنده روی یک دیوار بچسبانید.

این بازی مناسب فضای باز است. اما اگر در نزل می خواهید این بازی را تجربه کنید یک سفره یک بار مصرف به دیوار زده و سپس کارتها را بچسبانید و یک سفره هم روی زمین و زیر دیوار پهن کنید تا نگران خیس شدن اتاق در هنگام بازی نباشید.

بازی آموزش الفبا با اسپری آتش نشانی

شروع بازی:

اکنون اسپری آب پاش کودکتان که قبلا آن را با کاغذ رنگی یا رنگ گواش قرمز رنگ زده اید را پر از اب کنید. تفنگ های آبپاش نیز مناسب این بازی هستند. حال نام هر حرف را به این صورت بگویید: “  واای حرف ب آتش گرفته است” . با این جمله کودک شما ابتدا به دنبال این شعله آتش می گردد و سپس با سریعترین واکنش سعی می کند روی آن آب بپاشد تا آتش آن خاموش شود.

در این بازی علاوه بر آموزش الفبا به صورت غیر مستقیم و همراه بازی، مهارت های بسیاری در کودک شما تقویت می شود. مهارت شنیداری و واکنش به صدا، مهارت جستجوی سریع با چشم، تقویت قدرت تمرکز در زمان نشانه گیری آن حرف خاص روی شعله های آتش. که تمامی این مهارت ها بسیار ضروری و سودمند هستند.

بازی آموزش الفبا با اسپری آتش نشانی

می توانید این بازی را با چند فعالیت دیگر تکمیل کنید:

مثلا بگویید: “  مثلا بگویید چه حرفی بعد از حرف ب قرار دارد؟

چند کلمه با این حرف را در حین خاموش کردن با هم هجی کنید.

یا در مورد آموزش اعداد می توانید بگویید: “ جمع ۲و۲ چند می شود، آن را خاموش کن.

و ….

ایده های دیگری نیز مسلما وجود دارد که آنها را به تجربه و خلاقیت شما واگذار می کنیم.

اگر این بازی را در منزل همراه کودکتان تجربه کردید، حتما برای ما ارسال کنید و مسابقه سایت کودک و بازی شرکت کنید.

همچنین ببینید

رنگ آمیزی بهاری

رنگ امیزی بهاری برای کودکان

رنگ آمیزی یکی از فعالیت های محبوب کودکان است و البته فعالیتی بسیار سودمند در ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − یازده =