دوشنبه , اردیبهشت ۳ ۱۳۹۷
خانه / خلاقیت / ایده هایی برای نقاشی های ویژه درختکاری

ایده هایی برای نقاشی های ویژه درختکاری

در این پست می خواهیم در کنار ایده های آزمایش ها و گردش های علمی و اشنایی با طبیعت که پیشتر مطرح گردید، چند نمونه کار برای نقاشی از طبیعت و فصل ها ارائه کنیم.
۱) نقاشی درخت پرشکوفه بهاری؛
یک ماژیک قهوه ای به کودک خود بدهید و از اون بخواهید درختی همراه شاخهایش نقاشی کند. برای کودکان کوچکتر میتوانید، کشیدن دست خودش را را مانند یک درخت کوچک به او پیشنهاد دهید. و ان را با ابرنگ و یا رنگ انگشتی رنگ بزنید.
حال با رنگ انگشتی صورتی( ویا قرمز که با سفید ان را کمرنگ کرده اید) روی شاخه ها را شکوفه باران کنید.پس از ان هرچه کودکتان دوست دارد به نقاشی زیبای خود اضافه کنید.

نقاشی چهار فصل برای روز درختکاری

۲) نقاشی چهار فصل؛
صفحه ی بزرگ نقاشی را به چهار بخش تقسیم کنید، و چهار درخت در هر قسمت بکشید. صفحه اطراف درخت را با هر رنگ و طرحی که کودکتان دوست دارد، فصاسازی کنید.
حال یک صفحه پلاستیکی حباب دار را ابتدا با رنگ صورتی رنگ کنید و روی شاخه های درخت اول بغلتانید. صفحه‌ بعدی را سبز نموده و روی درخت دوم بکشید. برای درخت سوم نیز با نارنجی و زرد، به همان صورت درخت پاییزی را طراحی کنید. حال دیگر باید با رنگ سفید درختی پر برف نقاشی کرده و تابلوی چهار فصل را به پایان برسانید.

ایده هایی برای نقاشی های ویژه درختکاری
۳) در نقاشی پیشین، می توانید درخت ها را با تکه شاخه های کوچک درست کنید و یک کار ترکیبی کلاژ طبیعی و نقاشی داشته باشید.
و حتی می توانید روی درخت بهاری شکوفه های خشک شده و یا روی درخت پاییزی برگ های کوچک زرد و قرمز و قهوه‌ای خشک شده بچسبانید.

ایده هایی برای نقاشی های ویژه درختکاری

همچنین ببینید

مجسمه اثر برجسته دست و پای کودک

مجسمه اثر برجسته دست و پای کودک

درست کردن اثر دست و پای کودک، یک یادگاری زیبا و ارزشمند و البته خاطره ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 2 =