یکشنبه , اردیبهشت ۲ ۱۳۹۷
خانه / بازی ها / آویز تزیینی به شکل تخم مرغ هفت سین

آویز تزیینی به شکل تخم مرغ هفت سین

همانطور که در پست های بهاری قبلی گفتیم سرگرم کردن خلاقانه کودکان در روزهای پایانی سال یکی از دغدغه های والدین است. بازی با خمیر و ورز دادن آن نیز یکی از روشهای بسیار مناسب برای تقویت انگشتان دست کودک و مهارتهای ظریف اوست از طرفی به آرامش کودک بسیار کمک کرده و ساعت ها او را مشغول می کند. گروه کودک و بازی یک ایده جالب بهاری و نوروزی برای ساخت آویز تخم مرغ و رنگ آمیزی آن دارد. آویز تزیینی به شکل تخم مرغ هفت سین با استفاده از خمیر نمکی درست می شود که می توانید در زیر روش آنرا مطالعه نمایید.

آویز تزیینی به شکل تخم مرغ هفت سین

آنچه نیاز داریم:

 

  • خمیر نمکی ( طرز تهیه )
  • رنگ اکریلیک
  • ربان رنگی
  • نی
  • اسانس دلخواه

 

 

روش کار:

پس از اینکه خمیر را آماده کردید می توانید دو قطره از اسانس دلخواه به آن افزوده تا بوی بهار را یاد آور شود. اگر کودک شما توانایی درست کردن خمیر را دارد اجازه دهید در مراحل کمک کند یا تمام مراحل را با نظارت شما انجام دهد.

آویز تزیینی به شکل تخم مرغ هفت سین

رایحه خوش خمیر باعث می شود در هنگام بازی با خمیر کودک شما احساس بهتری داشته باشد. پس از بازی با خمیر وقت آن می رسد که خمیر را پهن کرده و به شکل تخم مرغ شکل داده یا با یک وسیله برش بزنید.

آویز تزیینی به شکل تخم مرغ هفت سین

پس از آماده شدن تخم مرغ خمیری با استفاده از نی ، یک سوراخ در قسمت بالای آن ایجاد کنید و اجازه دهید در هوای آزاد چندین روز بماند تا کاملا خشک شود یا در فر با حرارت ملایم به مدت ۳-۴ ساعت پخته شود.

آویز تزیینی به شکل تخم مرغ هفت سین

حال می توان خمیر را با رنگ دلخواه رنگ آمیزی کرد. اجازه دهید کودک به سلیقه خودش تخم مرغ را رنگ آمیزی و تزیین کند و سپس با یک ربان رنگی زیبا آنرا آویزان کنید.

همچنین ببینید

رنگ آمیزی بهاری

رنگ امیزی بهاری برای کودکان

رنگ آمیزی یکی از فعالیت های محبوب کودکان است و البته فعالیتی بسیار سودمند در ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 4 =