دوشنبه , اردیبهشت ۳ ۱۳۹۷
خانه / آلبوم معرفی آثار کودکانه / آموزش تکنیک پاپیه ماشه و کاردستی محمد مهدی

آموزش تکنیک پاپیه ماشه و کاردستی محمد مهدی

آموزش تکنیک پاپیه ماشه و کاردستی محمد مهدی

در پست های پیشین روش درست کردن خمیر کاغذی شرح داده شد. حال تکنیک های دیگر ساخت خمیر کاغذی را معرفی می کنیم.
پاپیه ماشه در اصل لغتی فرانسوی است به معنای کاغذ فشرده (پاپیه به معنای کاغذ و ماشه به معنای مچاله کردن)
پاپیه ماشه از کاغذ و مواد چسبناک تهیه می شود و می توان با ان انواع ظروف و کاردستی درست کرد. این خمیر بخصوص برای کاردستی کودکان بسیار مناسب است.
مواد لازم برای خمیرپاپیه ماشه:
۱⃣روش اول:
سه چهارم پیمانه چسب چوب +یک چهارم پیمانه آب را مخلوط می کنیم.
۲⃣روش دوم:
یک پیمانه آرد + یک پیمانه آب را مخلوط می کنیم.
۳⃣روش سوم:
یک پیمانه آرد+ پنج پیمانه آب را مخلوط کرده و حدود سه دقیقه می پزیم تا خمیر چسبناکی درست شود.
️اکنون به مقداری کاغذ باطله و یک قالب نیاز داریم که کار را شروع کنیم.
برای شروع یک لیوان را به عنوان قالب انتخاب می کنیم. روی لیوان را با سلفون چرب شده می پوشانیم.سپس کاغذها را لایه لایه با خمیری که درست کرده ایم روی قالب می چسبانیم.سعی کنید بیش از چهار لایه کاغذ نچسبانید.لایه آخر بهتر است کاغذ سفید باشد که بعد از خشک شدن بتوانید آن را به راحتی رنگ کنید.
وقتی کاملا خشک شد لیوان و سلفون را بیرون بیاورید و روی لیوانی که ساخته اید رنگ آمیزی کنید.

محمد مهدی هفت ساله با خمیرکاغذی. یک کاردستی زیبا ساخته است. مراحل کار را می توانید مطالعه کنید.
توضیحات مامان محمد مهدی:
این کار روی یه قوطی فلزی انجام شده که در مرحله اول روی قوطی با گونی توسط چسب رازی پوشیده شده و در مرحله دوم روی گونی با خیر کاغذ پوشیده شده بعداز خشک شدن طرحها با مداد کشیده شده وسپس با خمیر کاغذ برجسته سازی شده.خمبر کاغذ چون پودر سیریش داره چسبنده است و نیازی به چسب چوب ندارد.

آموزش تکنیک پاپیه ماشه و کاردستی محمد مهدی

آموزش تکنیک پاپیه ماشه و کاردستی محمد مهدی در پست های پیشین روش درست کردن خمیر کاغذی شرح داده شد. حال تکنیک های دیگر ساخت خمیر کاغذی را معرفی می کنیم. پاپیه ماشه در اصل لغتی فرانسوی است به معنای کاغذ فشرده (پاپیه به معنای کاغذ و ماشه به معنای مچاله کردن) پاپیه ماشه از کاغذ و مواد چسبناک تهیه می شود و می توان با ان انواع ظروف و کاردستی درست کرد. این خمیر بخصوص برای کاردستی کودکان بسیار مناسب است. مواد لازم برای خمیرپاپیه ماشه: ۱⃣روش اول: سه چهارم پیمانه چسب چوب +یک چهارم پیمانه آب را مخلوط می کنیم. ۲⃣روش دوم: یک پیمانه آرد + یک پیمانه آب را مخلوط می کنیم. ۳⃣روش سوم: یک پیمانه آرد+ پنج پیمانه آب را مخلوط کرده و حدود سه دقیقه می پزیم تا خمیر چسبناکی درست شود. ️اکنون به مقداری کاغذ باطله و یک قالب نیاز داریم که کار را شروع کنیم. برای شروع یک لیوان را به عنوان قالب انتخاب می کنیم. روی لیوان را با سلفون چرب شده می پوشانیم.سپس کاغذها را لایه لایه با خمیری که درست کرده ایم روی قالب می چسبانیم.سعی کنید بیش از چهار لایه کاغذ نچسبانید.لایه آخر بهتر است کاغذ سفید باشد که بعد از خشک شدن بتوانید آن را به راحتی رنگ کنید. وقتی کاملا خشک شد لیوان و سلفون را بیرون بیاورید و روی لیوانی که ساخته اید رنگ آمیزی کنید. محمد مهدی هفت ساله با خمیرکاغذی. یک کاردستی زیبا ساخته است. مراحل کار را می توانید مطالعه کنید. توضیحات مامان محمد مهدی: این کار روی یه قوطی فلزی انجام شده که در مرحله اول روی قوطی با گونی توسط چسب رازی پوشیده شده و در مرحله دوم روی گونی با خیر کاغذ پوشیده شده بعداز خشک شدن طرحها با مداد کشیده شده وسپس با خمیر کاغذ برجسته سازی شده.خمبر کاغذ چون پودر سیریش داره چسبنده است و نیازی به چسب چوب ندارد.

امتیاز کاربران: ۳٫۳۴ ( ۴ رای)
۰ bigtheme

همچنین ببینید

رنگ آمیزی بهاری

رنگ امیزی بهاری برای کودکان

رنگ آمیزی یکی از فعالیت های محبوب کودکان است و البته فعالیتی بسیار سودمند در ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 + هجده =