دوشنبه , اردیبهشت ۳ ۱۳۹۷
خانه / اموزش / آزمایش ساده برای مفهوم حل شدن

آزمایش ساده برای مفهوم حل شدن

کودکان از آزمایشات ساده بسیار لذت می برند و در کنار آنچه خود آزمایش کرده و به چشم می بینند بحث و گفتگو، پیش بینی نتایج و سپس بررسی نتایج باعث می شود علوم را بصورت واقعی لمس کرده و فراگیرند. با ساده ترین وسایل موجود در خانه می توانید محیطی علمی و شاد برای کودکان خود ایجاد کرده و آنها را بطور غیر مستقیم به یادگیری تشویق نمایید. آزمایش ساده برای مفهوم حل شدن می تواند سرگرمی مناسبی برای کودکان دبستانی و پیش دبستانی شما باشد.

آزمایش ساده برای مفهوم حل شدن

آنچه در این آزمایش نیاز داریم:

  • شیر
  • آب
  • روغن
  • سرکه
  • آب یا نوشابه گازدار
  • اب نبات

تایمر و قاشق برای هم زدن هم اختیاری هستند.

روش آزمایش:

۵ لیوان را با مایعات ذکر شده به یک اندازه پر نمایید. یک آب نبات کنار هر لیوان قرار دهید.

می توان برای هر کودک یک برگه نتایج اماده کرده و ۵ لیوان را روی آن مشخص نمایید تا نتایج و زمان حل شدن را در برگه ثبت کرده و سپس به نتیجه گیری بپردازند.

قبل از آزمایش می توان در مورد آزمایش صحبت کرده، پیش بینی های و انتظاراتی که از آزمایش و اتفاقاتی که قرار است رخ دهد را با کودکان بررسی کنیم.

شنیدن نظرات و پیش بینی های کودکان می تواند بسیار جالب باشد و آنچه انتظار دارند و تصور می کنند را بیان می کنند و این موضوع به قدرت تخیل و پیش بینی آنها کمک بزرگی خواهد کرد.

با استفاده از یک تایمر مثل تایمر موبایل یا ساعت می توانند میزان حل شدن را در مایعات متفاوت یادداشت کرده تا میزان حل شدن را بیشتر بررسی کنند.

پس از چند دقیقه می توان آب نبات ها را از هر لیوان در آورده و نتایج را بررسی کرده، میزان حل شدن در هر مایع می تواند حلال ها برای ماده ای مانند آب نبات را مشخص نماید.

همچنین ببینید

رنگ آمیزی بهاری

رنگ امیزی بهاری برای کودکان

رنگ آمیزی یکی از فعالیت های محبوب کودکان است و البته فعالیتی بسیار سودمند در ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × دو =